✰ práca s cínom 

Môj dizajn šperkov je zámerne vytvorený v asymetrickom a masívnom štýle, ktorý vzdoruje tradičnému leštenému vzhľadu zlatých a strieborných kúskov. Tieto šperky sú vyrobené z cínu, čo im dodáva jedinečný, autentický a industriálny vzhľad s organickými detailmi.

Vďaka pridanému striebru sú odolné voči vode a pri správnej starostlivosti vám vydržia aj navždy. Cín má tú výhodu, že neeoxiduje, takže si zachová svoju krásu po dlhú dobu.

Pri cínových šperkoch je ale nutné dodržiavať isté zásady aby sa šperk nepoškodil.

↓↓↓

Ako sa starať o cínový šperk?

Cín je krásny, no citlivejší materiál – aby ti tvoj šperk robil radosť čo najdlhšie, venuj mu trochu lásky a jemnej starostlivosti:

🔸 Leštenie: Cín má prirodzene lesklý vzhľad, no nosením môže stratiť svoj pôvodný lesk. Odporúčame šperk občas jemne preleštiť mäkkou leštiacou handričkou na šperky (bez abrazívnych zložiek, handričku vždy balím aj ku šperku).

💧 Čistenie: Ak je šperk zašpinený, opláchni ho v čistej, vlažnej vode – bez saponátov a chemikálií. Potom ho osušte jemnou handričkou. Nikdy ho nenamáčaj dlhodobo.

⛔️ Vyhýbaj sa sladej/chlórovej vode, parfumom a chemikáliám: Cín môže na tieto látky zareagovať – vyhni sa noseniu pri kúpaní, v saune, pri cvičení či pri kontakte s parfumami a lakmi na vlasy.

🌙 Zlož ho pred spaním: Aj keď cín nie je extrémne krehký, jemné časti šperku (napr. hroty, ornamenty, tenké línie) sa môžu pri nešetrnom zaobchádzaní ohnúť alebo zlomiť.

🎁 Skladovanie: Skladuj svoj šperk na suchom mieste, ideálne v mäkkom vrecúšku alebo v šperkovnici, kde nebude vystavený vlhkosti ani tlaku. (Vrecúško rovnako obdržíš v balení)


✶ Aký je postup pri cínovaní? ✶

Postup pri cínovaní je trošku zložitejší a preto aj tá výroba zaberá dlhší čas. Väčšinu dizajnov treba dopredu vymodelovať a nechať zaschnúť minimálne na jeden deň, potom sa môžeme vrhnúť na lepenie tepelnej pásky a zarovnávanie nedokonalostí. Potrebujeme samozrejme aj tekutinu, ktorá nám zaistí, že cín krásne chytá na pásku.

Na cínovanie používam klasickú spájkovačku a množstvo druhov hrotov, ktoré mením od závislosti aký dizajn potrebujem. Keď mám šperk hotový, je potrebné ho vybrúsiť a vyleštiť a pokiaľ nájdem ešte nedokonalosť, ktorá sa mi nepáči, tak sa vrátime späť ku cínovaniu. Nakoniec ešte potrieme antioxidantom aby nám šperk neoxidoval. Necháme ho vysušiť a umyjeme ho v čistej vode. Je pripravený na nosenie.

✦ Moje obľúbené výtvory ✦


✩ ihneď dostupné produkty